Iza nas je vikend u kojem su sve selekcije RK Rudar Adria Oil odigrale odlične utakmice. Naša U11 selekcija je u nedjelju, 22. listopada, odigrala prvo kolo županijske rukometne lige u Puli, dok su naši U13 Kovarići u subotu, 21. listopada, otišli do Rijeke gdje su u 4. kolu 1.HRL odigrali dvije utakmice protiv RK Viškovo i RK Kozala. Naši najstariji dečki iz U17 selekcije su također u subotu na domaćem parketu odrađivali lavovski posao protiv ekipa RK Umaga i RK Poreč.

U11

Naši momci su u Puli odigrali dvije utakmice 1.kola ŽRL, kamo su odmjerili snage sa vršnjacima iz RK Arena-Pula i RK Rovinj.  U Obje utakmice dečki su odigrali dobar školski rukomet te bez previše muke upisali čvrste pobjede.

Drago mi je da smo u Županijsku ligu startali s dvije pobjede. Dečki su igrali disciplinirano u obrani i u napadu, kažnjavali svaku grešku protivnika i s takvim pristupom rezultat mora biti povoljan.” izjavio je trener Vlačić.

 


U13

Momci iz U13 selekcije odigrali su dvije teške utakmice u susjednoj Rijeci. U prvoj utakmici  protiv RK Viškovo naši Kovarići su zbog sitnih pogrešaka izgubili bod u neriješenoj utakmici koja je završila 15-15.

“U prvoj utakmici protiv Viškova ušli smo u utakmicu gol za gol, visoka vanjska linija Viškova radila nam je probleme, nismo mogli napraviti prekid, jer se osjetila fizička nadmoć. Pri kraju utakmice dolazimo do poravnanja, prelazimo u vodstvo i u zadnjoj minuti ne realiziramo sedmerac za +2, Viškovo sa igračem manje dolazi do prilike da iz sedmerca poravnaju, ali naš golman brani udarac, potom imamo priliku u zadnjih 20 sekundi doći opet na +2, ali bacamo loptu u aut, gosti dolaze do novog sedmerca i do konačnog poravnanja 15:15.” izjavio je trener Stubičar.

Nakon iscrpljujuće utakmice protiv Viškova, utakmica protiv RK Kozale bila je prevelik zalogaj za naše dečke. Već na prvi pogled ekipa RK Kozale imala je više fizičke predispozicije, što su pokazali i na terenu porazivši naše Kovariće 21-12.

Protiv Kozale smo ušli u utakmicu bez važnog igrača koji se ozlijedio protiv Viškova, tako da nismo imali šut izvana. Bilo je teško probiti visoku 6:0 obranu Kozale. Dali smo priliku svim igračima. Na kraju bih čestitao dečkima Kozale koji su zasluženo dobili.” riječi su trenera Stubičara.

U17

Kovari su u subotu na domaćem terenu u sportskom centru Franko Mileta odigrali dvije utakmice 3. kola 1.HRL. Prvu utakmicu protiv Umaga dečki su odradili rutinski, uz veliku pobjedu. Svi članovi momčadi dobili su šanse pokazati koliko vrijede, no nekolicina je to iskoristila. Velagić je kao prvi strijelac Kovara upisao 7 golova, a pratio ga je Vozila sa 5

Druga utakmica donijela nam je fantastičan, grub, ali sportski fair play rukomet. Naši dečki nisu najbolje ušli u utakmicu. Poreč je od prve minute jače i odlučnije ušao u igru. U prvih nekoliko minuta stekli su nekoliko golova prednosti, koje su zadržali do kraja prvog poluvremena, odlazeći na predah s +2 (13-15). Drugo poluvrijeme donijelo je odlučniju i sigurniju momčad Rudara. Kovari su u prvih nekoliko minuta drugog poluvremena izjednačili rezultat, a nastavak utakmice odvijao se gol za gol. Pred sam kraj utakmice, Porečani su uhvatili odbijanac i postigli gol koji je presudio konačnog pobjednika. Sreća je bila na strani Poreča i bodovi odlaze njima. Konačni rezultat 26-25 u korist RK Poreča.

Utakmicu protiv Umaga smo rutinirano pobjiedili gdje su priliku dobili svi igrači i gdje smo nastojali odmoriti glavne igrače za derbi protiv Poreča. Utakmica sa RK Poreč je bila izvrsna, puna preokreta, borbena i prepuna lijepih poteza s jedne i druge strane. Na žalost, u zadnjoj minuti je Poreč bio sretniji i spretniji gdje su u zadnjih 15 sekuni pogodili stativu, uhvatili odbijenu loptu, drugi šut je obranio Franković, ali su ponovno uhvatili odbijenu loptu i zabili pobjednički gol. Da drama bude jos veća, Dundara je u zadnjoj sekundi pogodio stativu. Sve u svemu, čestitke i jednima i drugima na odličnoj igri, a nama je ovo putokaz kako igrati dalje jer je Poreč jedna od najjačih ekipa u ligi.” izjavio je trener Zupičić