U subotu 29.9 U11 momčad započela je svoje ovogodišnje natjecanje u 1.HRL ligi. Kao domaćini prvog kola ugostili su dvije ekipe; RK Rovinj i RK Zamet. Kovarići su prvu utakmicu odigrali protiv RK Rovinj. Dečki su vršnjake iz Rovinja porazili rezultatom 22:8.  Druga utakmica, protiv Zameta, odvijala se drugačijim tempom. Riječani su pokazali da nisu ekipa za podcijeniti te su u samom startu  nametnuli svoju igru. Do pred sami kraj prvog poluvremena momčadi su igrale gol za gol,  zbog tehničkih pogreški Riječana naši momci odlaze na predah sa skromnih +2. U drugom poluvremenu naši momci su preuzeli kontrolu na terenu te završavaju utakmicu sa 24:15.

 

Možemo biti jako zadovoljni načinom na koji smo otvorili sezonu. Dvije visoke pobjede protiv Rovinja i Zameta definitivno nismo očekivali, međutim vjerovali smo da možemo pobijediti u tim utakmicama. Protiv Rovinja od samog početka utakmice pobjeda nije dolazila u pitanje, dok u drugoj utakmici druga priča. Prvo poluvrijeme bilo je uzbudljivo, gosti iz Rijeke imali su prednost na svojoj strani veći dio prvog poluvremena što na kraju ipak uspijevamo preokrenuti i na odmor idemo s +2 za nas. Drugo poluvrijeme protivnik nije bio na razini prvog poluvremena i to je bio razlog visoke pobjede i u drugoj utakmici.” izjavio je trener Goran Vlačić.

U nedjelju 1.10 naša U17 ekipa je također otvorila sezonu na domaćem terenu odigravši čvrstu utakmicu sa vršnjacima iz Pule. Kovari su startali utakmicu čvrsto u obrani šta se odmah vidjelo i na rezultatu u prvih 10 minuta utakmice(5:2). Kovari su odredili tijek utakmice, ali pokoja tehnička greška i nepažnja u obrani, okrenuli su korist na gostujuću stranu. Puležani su održavali minimalnu prednost do kraja poluvremena(9:11). Druga polovina utakmice odvijala se u istom ritmu. Puležani su držali gol prednosti do pred kraj utakmice, kamo u zadnjoj minuti lijevi vanjski Andrej Smolica postiže zgoditak, te tako privodi utakmicu kraju rezultatom 21:21.

U domaćim redovima najviše golova postigao je Ivan Dundara (5), slijedili su ga Mateo Matošević i Anel Velgaić sa po 4 gola. Kod gostiju, prvi strijelac utakmice bio je Dominik Krajcar koji je postigao 9 golova.

Kovarići iz U11 selekcije pauziraju nadolazeći vikend, dok ekipu U17 čekaju dvije jake gostujuće utakmice u Karlovcu protiv RK Dubovac-Gaza i RK Karlovac.