Ovog vikenda RK Rudar Adria Oil odigrao je 7 utakmica u mlađim dobnim skupinama i upisao 6 pobjeda i 1 neriješenu. U subotu 15.04. dečki U15 odigrali su 3 utakmice državne 1. HRL lige za prvaka, U11 je gostovao na otoku Rabu, isto tako u sklopu državne lige, dok su dečki U13 u nedjelju na domaćem terenu odigrali dvije utakmice Županijske rukometne lige.

RK Rudar Adria Oil U15 odradio lavovski posao

U tijesnoj borbi za odlazak na završnicu državnog prvenstva naši kovari su odradili lavovski posao upisavši dvije pobjede i neriješeno na domaćem terenu SC Franko Mileta. U prvoj utakmici protiv RK Arena Pula kovari su odigrali neriješeno 19:19. “Dobra predstava naših dječaka no ispustili smo bod. Previše zicera smo fulali da bi dobili takvog protivnika, no ostali segmenti su bili na nivou, od obrane do tranzicije ali realizacija je malo “zaštekala”.” izjavio je trener Inko Banović.

U drugoj utakmici trener Banović nije krio oduševljenje. Odličnom igrom kovara pala je prva momčad lige, MRK Kozala i to uvjerljivim rezultatom 21:16. “Odlična izvedba cijele ekipe – od golmana do zadnjeg igrač na klupi. Međusobna podrška u teškim trenucima te pokrivanje u obrani urodili su plodom i vratili u najboljem obliku – bodovima. Odlična obrana, razigran napad, golmani na visini zadatka…ma top! Možda i najljepša pobjeda ove sezone.” 

Odmah nakon odlične i teške utakmice protiv Kozale, kovare je čekala i posljednja treća utakmica u kojoj se jasno vidio umor igrača, međutim ovoga puta nije bilo nikakvog iznenađenja protiv RK Mornar Crikvenice. “Dečki su pokazali karakter i volju i pobijedili kad je najviše trebalo. Dugo smo se mučili da slomimo protivnika, i uspjeli smo. Definitivno na ovoj utakmici se istaknuo nas golman Roko kad je u više navrata imao povezane obrane i pomogao dečkima u pobjedi.” Kovari su na kraju slavili s visokih 22:15.

“Ostaje žal za izgubljenim bodom protiv Arene, no bez ikakve zamjerke dečkima. Prvi put ove sezone smo bili kompletni! Čestitke svima na ovih 5 bodova!” zadovoljno je trener Banović izjavio za kraj.

RK Rudar Adria Oil U15 je trenutno zauzeo 4. poziciju koja vodi na završnicu te je bodovno izjednačen s RK Gospićem. Kovare do kraja očekuju još 4 utakmice, sljedeće kolo odigrat će protiv RK Poreča i RK Dubovca Gaza, te posljednje kolo u Puli protiv već spomenutog RK Gospića i RK Senja.

RK Rudar Adria Oil U13 s dvije pobjede do viceprvaka Istre

Ove nedjelje 16.04. RK Rudar Adria Oil U13 odigrao je posljednje dvije utakmice Županijske rukometne lige i upisao dvije pobjede. U prvoj utakmici protiv MRK 28. Aprila kovari u slavili s uvjerljivih 29:16, dok u drugoj utakmici pobjeda nije bila toliko uvjerljiva međutim opet s visokih 24:18 kovari su bili bolji od RK Novigrada.

“Dečki su odigrali dvije odlične utakmice, borili su se jedan za drugoga i pokazali pravu timsku igru, pogotovo u prvoj utakmici. Jednostavno bilo ih je gušt gledati i mogu reći kako su im to definitivno dvije najbolje utakmice ove sezone.” izjavio je trener Dalibor Zupičić.

S te dvije pobjede RK Rudar Adria Oil U13 dignuo se na 2. mjesto ŽRL-a gdje su bodovno izjednačeni s RK Novigradom, međutim zbog bolje gol razlike, +6, kovari sezonu završavaju kao viceprvaci Istarske županije. Dečkima preostaju još utakmice državne lige gdje se nadamo da će nastaviti s odličnom igrom pokazanom ove nedjelje.

RK Rudar Adria Oil U11 i dalje nastavlja u ritmu pobjeda

Ove subote, 15.04. RK Rudar Adria Oil U11 gostovao je na otoku Rabu gdje su odigrali dvije utakmice 10. kola 1. HRL regija 1. Iako teže od očekivanog kovari su slavili u obje utakmice i time nastavili u istom ritmu kao i do sada upisavši ukupno 22 pobjede ove sezone.

U prvoj utakmici kovari su bili bolji od RK Gospića rezultatom 21:16, dok su u drugoj utakmici nakon loše igre u prvom poluvremenu uspjeli preokrenuti rezultat i pobijediti domaćina RK ARBA rezultatom 16:12.

“Mučili smo se u jednoj i u drugoj utakmici. Imao sam osjećaj kao da su dečki već unaprijed upisali 4 boda, a to nikad nije dobro. Protiv Gospića nije bilo previše iznenađenja, vodili smo cijelu utakmicu međutim primili smo puno golova – mučila nas je obrana, dok na sreću u napadu nije bilo problema. U drugoj utakmici prvo poluvrijeme smo igrali loše, i obranu i napad. Zato smo na poluvremenu i gubili 9:7. Drugo poluvrijeme ipak druga priča, dečki su pokazali pobjednički karakter, odlično su odigrali obranu, ARBA nam je uspjela zabiti samo 3 pogotka, dok je napad odradio svoje i uspijevamo preokrenuti rezultat i na kraju pobijediti s +4.” ukratko je opisao trener Goran Vlačić gostovanje na Rabu.

RK Rudar Adria Oil U11 je i dalje čvrsto na 1. mjestu lige bez izgubljenog boda. Do kraja ih očekuju još 3 utakmice 11. i 12. kola. U sklopu 11. kola (13.05.) kovari će napokon odigrati dvije domaće utakmice protiv RK Sedmerac Karlovac i ŠR Karlovac, dok će u sklopu 12. kola putovati u Ogulin.