Labinska škola rukometa  i tvrtka ROCKWOOL Adriatic  danas su u tvornici kamene vune u Pićnu proslavili nastavak suradnje prema kojem će ROCKWOOL 4. godinu za redom osigurati novčana sredstva potrebna za rad škole rukometa za djevojčice i dječake.

Patrik Franković, predsjednik muškog rukometnog kluba Rudar: “Izuzetno smo ponosni što već 4. godinu za redom surađujemo s tvrtkom poput Rockwool Adriatic. Vjerujemo kako dugogodišnje partnerstvo nije slučajnost već posljedica kvalitetnog rada Labinske škole rukometa što je Rockwool Adriatic itekako prepoznao. Ponavljam kako smo ponosni što su dio naše priče, bez njihove pomoći kvaliteta našeg rada zasigurno ne bi bila na toj razini te se nadamo kako će se suradnja nastaviti i ubuduće.“

Adrijana Prosenjak, stručni voditelj Labinske škole rukometa: „Labinska škola rukometa u ovom trenutku broji cirka 200 djevojaka i dječaka kroz 10 kategorija, od rada u dvije labinske osnovne škole te škole  u Raši pa sve do kategorije juniora i juniorki. Osim školskih, sve ostale su  natjecateljske kategorije u županijskim i državnim ligama. Gotovo u svim tim kategorijama smo najbolji u Istri što nam je i bio prvi cilj kad smo krenuli u ovaj projekt. Ali moram istaknuti da smo ove godine, nakon par sušnih godina imali i dvije selekcije, jednu djevojčica i jednu dječaka koji su plasirali i na završnicu državnih liga. Imamo puno projekata i aktivnosti koje nastojimo realizirati od kampova, organizacije turnira, edukacije trenera, predavanja kako bi podigli razinu kvalitete u radu LŠR-a. I zato posebno zahvaljujemo odgovornim ljudima u  Rockwoolu  što ste i ove godine odlučili poduprijeti naš rad, što prepoznajete važnost bavljenja djece sportom u dobrim i zdravim kolektivima jer bez vas sve ovo što radimo bilo bi puno teže realizirati.

Hvala vam što ste dio našeg kolektiva.“

Aleks Fonović, direktor tvornice tom je prigodom pojasnio

„Odlučili smo nastaviti suradnju i podržati klub i tako pomoći djevojčicama i dječacima, njihovim trenerima i roditeljima jer znamo koliko je sport važan za fizički i psihički razvoj mladih ljudi. Kroz sport mladi ljudi razvijaju takmičarski duh i danas se oni takmiče na terenu a sutra će im te vještine trebati i u poslovnom životu. I kao što mladi labinski rukometaši imaju svoja natjecanja i takmičenja, tako i mi kao firma imamo takmičenja na tržištu. Ove godine najveći izazov su nam bile cijene energenata ali s druge strane mi u našoj tvornici proizvodimo kamenu vunu koja predstavlja rješenje za energetsku krizu jer znamo da su zgrade najveći potrošači energije. Sve moje kolegice i kolege iznimno se trude kako bismo ispunili sve potrebe tržišta u Hrvatskoj i Europi za kvalitetnom kamenom vunom.“

Anđelka Toto Ormuž je dodala: „Rukomet u Labinu ima jako dugačku tradiciju i drago nam je da i mi možemo dati svoj doprinos. Imamo puno povjerenje u vodstvo kluba i drago nam vidjeti sve veće uspjehe mladih rukometašica i rukometaša.“