Labinska škola rukometa za djevojčice i dječake i tvrtka ROCKWOOL Adriatic  danas su u Labinu potpisali ugovor o nastavku suradnje prema kojem će ROCKWOOL osigurati novčana sredstva potrebna za rad škole rukometa za djevojčice i dječake. Ugovor su potpisali Igor Miletić, predsjednik Ženskog rukometnog kluba Rudar koji je suosnivač škole i Aleks Fonović ispred sponzora a potpisivanju je prisustvovao Siniša Verbanac, glavni tajnik Sportske zajednice Grada Labina  te Patrik Franković, predsjednik muškog rukometnog kluba Rudar koji je također suosnivač Labinske škole rukometa.

„Ovim  putem želim zahvaliti  tvrtki Rockwool koja nas kao generalni sponzor i dalje prati te snažno podupire rad labinske  škole rukometa. Iako nam okolnosti protekle sezone  nisu dopuštale normalan rad, uspjeli smo održati sve ekipe i trenere  na okupu te održavati treninge u uvjetima koji su bili dopušteni i tu nam je Rockwoolova potpora značajno pomogla.

Aktualna sportska sezona je već u punom zamahu  i već vidimo da će biti puna izazova, ali zaista vjerujemo da ćemo je uspješno odraditi na zadovoljstvo svih nas. Još jednom veliko hvala na potpori!“, rekao je Igor Miletić, predsjednik ženskog rukometnog kluba Rudar.

Siniša Verbanac, tajnik Sportske zajednice Grada  Labina je naglasio: „Grad Labin i Sportska zajednica su sigurno jako zadovoljni što postoje gospodarski subjekti koji su voljni pomoći labinskom sportu. Rockwool je svakako jedan od njih i drago nam je da su već treću godinu glavni sponzor  Labinske škole rukometa, čime smo malim rukometašicama i rukometašima osigurali stručno vodstvo, te rekvizite i opremu za kvalitetan sportski rad i treniranje. U ova izazovna vremena, možemo stvarno biti zahvalni na ovakvoj pomoći te se nadamo da će i druge tvrtke koje djeluju u lokalnoj zajednici slijediti njihov primjer, a za Rockwool se nadamo i vjerujemo da će još dugo ostati ponosni sponzor LŠR-a. S naše strane možemo garantirati da će ta sredstva biti uložena na pravi način i da će tvrtka Rockwool biti dostojno prezentirana kroz ovaj hvalevrijedni projekt.“

Patrik Franković, predsjednik muškog rukometnog kluba „Rudar“: „Stvarno bi zahvalio tvrtki ROCKWOOL što je pronašla snage i ove godine poduprijeti ovaj projekt. Labinska škola rukometa je jedna od najljepših stvari koja se desila u labinskom sportu u zadnje vrijeme, a mogu reći da već godinama ubiremo plodove tog rada i priključili veliki broj mladih u prvu ekipu, kako muškog tako i ženskog kluba.“

Adrijana Prosenjak, stručni voditelj Labinske škole rukometa: „Bez obzira na sva  ograničenja tijekom zadnje dvije godine, a čemu je uzrok Corona virus, LŠR  nastavila je okupljati djecu te mlade rukometaše i rukometašice i poticati ih na aktivan sportski život toliko neophodan u ovim čudnim vremenima. Dapače, možemo se pohvaliti da od ove sportske sezone imamo najviše djece uključene u našu školu do sada, a brojka varira između 190 – 200 djece. Osim rukometne radionice za djecu prvih razreda te škole rukometa koje su ne-natjecateljske kategorije, imamo četiri ženske i četiri muške natjecateljske kategorije. I to od onih najmlađih koji igraju mini rukomet pa sve do juniorki i juniora. Sve naše selekcije natječu se u županijskim i u državnim ligama, tako da se tijekom sezone odigra veliki broj utakmica. U školi rukometa radi 8 trenera koji imaju svoju ekipu, 2 trenera vratara i kondicijski trener koji je zadužen za fizički razvoj djece te razvoj motoričkih sposobnosti bitnih za rukomet. I svi naši treneri su školovani i licencirani za rad sa djecom i stvaranje budućih rukometašica i rukometaša. Osim trenažnog procesa, LŠR bavi se i nizom drugih aktivnosti, kao što je ljetni kamp, razne manifestacije koje propagiraju bavljenje sportom kod djece, prezentacijom rukometa po školama, organizacijom rukometnih turnira. Želimo zahvalili firmi Rockwool što je prepoznala entuzijazam  i kvalitetu LŠR-a te nas i ovog puta financijski podržala.“

Aleks Fonović, direktor tvornice tom je prigodom pojasnio „Znajući koje dobrobiti rad ovog kluba s djevojčicama i dječacima donosi našem društvu, mi smo odlučili nastaviti suradnju i podržati klub i pomoći tako djeci i mladima, njihovim roditeljima. Sport nas jača i u fizičkom i psihološkom smislu i zato mi je jako drago da nastavljamo naš partnerski odnos. I kao što mladi labinski rukometaši imaju svoja natjecanja i takmičenja, tako i mi kao firma imamo takmičenja na tržištu. Sve moje kolegice i kolege iznimno se trude kako bismo ispunili sve potrebe tržišta u Hrvatskoj i Europi za kvalitetnom kamenom vunom. Mi smo unatoč svim poznatim izazovima uspostavili kontinuiranu proizvodnju i isporuku kamene vune visoke kvalitete. Svi znamo da je veliki porast broja projekata energetske obnove zgrada i da će one biti još i veće“.

Anđelka Toto Ormuž je dodala: „Klub i naša tvrtka njeguju iste vrijednosti i s punim povjerenjem nastavljamo suradnju i vjerujemo kako će klub kroz ovaj naš partnerski odnos osigurati visoku kvalitetu bavljenja sportom za djecu i mlade. Mislimo da je jako važno da u krizna vremena ostanemo zajedno i da nam ove izazovne  okolnosti nikako ne smiju biti izgovor da nam mladi i djeca ne budu u primarnom fokusu.“