Ovih dana u Zadru je održan 1. dio 27. Središnjeg kampa Hrvatskog rukometnog saveza za djevojke koji se provodio u 2 turnusa. U prvom turnusu, od 20.06. do 26.06. ciljane dobne skupine igračica su djevojke rođene 2004./2005. odnosno U16 i djevojke rođene 2006./2007. odnosno U14, dok u drugom turnusu, od 26.06. do 02.07., ciljane dobne skupine igračica su djevojke rođene 2008./2009. odnosno U12 i djevojke rođene 2010./2011. odnosno U10.

Među polaznicima, ali i među stručnim kadrom Središnjeg kampa HRS-a našli su se igračice i trener Labinke škole rukometa i ŽRK Rudar. Među igračicama u kampu su sudjelovale igračice U12 Marika Budanko, Maris Načinović, Ria Gobo i Vita Vidali, dok je u stručni kadar kampa pozvan trener seniorske ekipe ŽRK Rudar Diego Datos, koji je inače dugo godina bio uključen u rad selekcija županijskog saveza, a ovo mu je prvo takvo iskustvo na razini HRS-a.

Zadovoljstvo zbog odlaska u kamp spomenutih igračica ne skriva ni njihova trenerica Ksenija Vidali, “Jako sam zadovoljna što su cure nastavile sa sportskim aktivnostima i tokom ljetnog perioda, te sam sigurna da će im to iskustvo dobro doći u narednoj sezoni. Više od svega me veseli to što su cure prezadovoljne kampom i kako sam dobila povratnu informaciju od njih, sigurna sam da će i sljedeće godine ići u kamp”.

Središnji kamp HRS-a organiziran je u 2. djela, od kojeg je 1. namijenjen djevojkama a 2. dječacima. Svaki dio podijeljen je u 2 turnusa, kako smo objasnili u početku teksta, te svaki turnus traje 6 dana. Djevojke dnevno imaju 2 treninga te se u sklopu kampa provodi i selekcija za nacionalne reprezentacije.