S dvije pobjede, protiv Varaždina 1930 i Nexe-a, Rudar Adria Oil zauzeo je 2. mjesto skupine B te se plasirao u osminu finala završnice prvenstva Hrvatske. Tamo ih čeka treće plasirana momčad skupine A, a to je već dobro poznata riječka Kozala. Ove dvije ekipe već su se susrele u regionalnom djelu sezone. Kozala je bila bolja u dva susreta (23:19 i 23:22) dok je u posljednjem susretu slavio Rudar Adria Oil (21:16). Utakmica vrijedna četvrtine finala igra se u 9 sati.

Ukoliko kovari ponove današnju igru, ne bi trebalo biti razloga za brigu. U prvoj utakmici protiv Varaždina 1930 kovari su slavili s uvjerljivih 24:18. Odličnom igrom u obrani i discipliniranim napadom Rudar Adria Oil držao je kontrolu nad utakmicom od prve minute. Sredinom drugog poluvremena kovari bježe na +7 što je bilo dovoljno da se utakmicu mirno privede kraju. U toj utakmici iskazao se Andrej Smolica koji je proglašen za igrača utakmice postigavši 6 pogodaka. Najbolji strijelac utakmice sa čak 12 komada bio je Marko Mucić.

Druga utakmica dana, protiv našičkog Nexea, utakmica koja je po rezultatima prvog dana trebala odlučivati tko će proći u četvrtinu finala kao drugoplasirana momčad, bila je bez prevelikog značaja. Favorizirani Nexe se ipak nije pokazao u najboljem svijetlu kako se to i očekivalo. Najprije su “neočekivano” izgubili od Dugopolja te si time sveli šanse za prolazak na minimum, a zatim ni protiv naše momčadi nisu bili na visini zadatka, a u tom trenutku im je za prolaz igrala samo nerealno visoka pobjeda. Nerealna iz razloga jer se nešto pitalo i naše rukometaše. Dečki su odradili odličnu utakmicu kao i protiv Varaždina. Od prve do posljednje minute Rudar Adria Oil imao je vodstvo u svojim rukama te su na kraju slavili s visokih 23:15. Za igrača utakmice izabran je Roko Franković koji je branio maestralno. Ovoga puta po golovima su prednjačili Mateo Matošević i junak jutarnje utakmice Andrej Smolica, obojica sa po 6 pogodaka.

Zagrebčani dominirali skupinama, naša regija ima 3 kluba u osmini finala

Izravno u četvrtinu finala plasirali su se prvaci skupina, Sesvete, Dubrava-Zagreb, Ivan-Mikanovci i Maksimir Pastela. Od navedenih, tri momčadi, i to sve tri zagrebačke, osvojile su skupinu sa 100% učinkom. Drugo i treće plasiran momčadi čine parove osmine finala. Treba napomenuti kako se u osmini finala nalaze čak tri momčadi iz naše regije, a to je uz našu momčad Rudar Adria Oil, pošlo za rukom Poreču i Kozali.

Treći dan počinje vrlo rano, prve utakmice osmine finala igraju se već u 9 sati. Prvi na teren izlaze Poreč protiv Metković Mehanike, i Rudar Adria Oil protiv Kozale. Nakon toga u 10 sati igraju Koprivnica protiv Zadra 2013 i Viro-Virovitica protiv Dugopolja. Nakon toga, već u 14 i 15 sati igraju se utakmice četvrtine finala, i nadajmo se kako će u jednom od termina zaigrati i naša momčad, Rudar Adria Oil.

Raspored, finalni poredak i ostalu statistiku završnice prvenstva Hrvatske možete pratiti na stranicama HRS-a. Isto tako HRS na svojem Youtube kanalu uživo prenosi sve utakmice tako da ukoliko ne stignete do Poreča, utakmice naših kovara možete pratiti i na malim ekranima. Zanimljivosti uhvaćene fotoaparatom možete vidjeti na Photodecku HRS-a.