RK Rudar Adria Oil ima odličan vikend iza sebe što se tiče mlađih kategorija. U petak je momčad U13 najavila dobar vikend pobjedom na domaćem terenu protiv RK Čavla, u istom tonu nastavila je momčad U15 upisavši dvije pobjede na gostovanju u Karlovcu, da bi bez previše iznenađenja momčad U11 zaključila vikend s dvije pobjede.

RK Rudar Adria Oil U13 uvjerljiv protiv RK Čavla

U petak 12.05. odigrana je utakmica 5. kola 1. HRL U13 lige za plasman između našeg kluba RK Rudar Adria Oil i gostiju iz Čavla. Kovari su odlično otvorili utakmicu sa serijom 3:0 da bi do poluvremena povećali prednost na +5. Konačan rezultat – uvjerljivih 21:13 za dva nova boda i sigurno 1. mjesto u ligi za plasman.

Kovarima je to bila posljednja utakmica državne lige koju su nakon regularnog djela nastavili u ligi za plasman te u 10 utakmica upisali 8 pobjeda i samo dva poraza što je bilo dovoljno za 1. mjesto sa ukupno 16 bodova.

RK Rudar Adria Oil U15 na korak do završnice prvenstva Hrvatske

Ove subote RK Rudar Adria Oil U15 odradio je teško gostovanje u Karlovcu gdje su upisali dvije vrlo bitne pobjede protiv RK Poreča i domaćina kola RK Dubovac Gaza.

U prvoj i najbitnijoj utakmici kola za kovare, u onoj protiv RK Poreča, bilo je napeto od prve do posljednje minute. “Imali smo odličan ulazak u utakmicu no uslijedila je nesigurnost pojedinaca što nam je dosta utjecalo na igru u napadu. U obrani fanatično, borbeno, baš kako treba. Unatoč svemu, pobijedili smo rezultatom 15:14 i osigurali dva vrlo bitna boda što je odlično za atmosferu i stvaranje pobjedničkog karaktera!” izjavio je trener Inko Banović nakon napete završnice.

Nakon Poreča slijedila je utakmica protiv slabije momčadi, međutim upravo takve momčadi znaju prirediti iznenađenje kada je to najmanje potrebno. Na sreću ovoga puta nije se desio takav scenarij. “Od prve minute dečki su shvatili ozbiljnost utakmice i odveli je u pravom smjeru. Utakmica bez neizvjesnosti u kojem je svatko dao svoj doprinos! Pohvala svim zamjenama koje nisu dopustili da se rezultat smanji, sve u svemu jedna odlična predstava!” osvrnuo se Banović na pobjedu protiv RK Dubovac Gaze rezultatom 29:19.

Treba napomenuti kako su kovarima na ruku išli rezultati iz Rijeke dan kasnije. Naime RK Gospić, koji isto tako konkurira za odlazak na završnicu i koji je prije vikenda bio bodovno izjednačen sa kovarima, neočekivano je prosuo bodove na gostovanju u Rijeci. Gospić je najprije neočekivano remizirao sa favoriziranom Kozalom, da bi onda isto tako neočekivano izgubio utakmicu protiv “slabije” momčadi Mornar Dramalj – Crikvenice. Krenulo je odlično za Gospić, međutim na kraju je završilo odlično za kovare.

RK Rudar Adria Oil sada se nalazi 3 boda ispred Gospića, te im je dovoljna jedna pobjeda u sljedeće dvije utakmice kako bi osigurali 4. mjesto i odlazak na završnicu prvenstva Hrvatske. Kovarima u sljedećem kolu gostuju u Puli gdje  će odigrati protiv RK Senja i RK Gospića.

“Sljedeći vikend se igra u Puli, tamo moramo pobijediti da potvrdimo dugo čekanu završnicu, pa ovim putem pozivam sve roditelje i prijatelje ove djece da dođu i daju im dodatni vjetar u leđa i provesele se skupa s njima! Kao što sam u više navrata rekao – budućnost kluba je svjetla i čekaju nas lijepe stvari!” zaključio je trener ove predivne generacije, Inko Banović.

RK Rudar Adria Oil U11 ne zna za poraz ove sezone

Nakon proteklog vikenda kada je RK Rudar Adria Oil U11 upisao dvije pobjede na domaćem terenu protiv RK Poreča (19:5) i RK Umaga (20:8) u sklopu Županijske rukometne lige, dečki su s dvije pobjede zaključili i ovaj vikend. Pobjedom protiv Poreča i Umaga kovari su odigrali dvije posljednje utakmice regularnog djela prvenstva te osvojili 1. mjesto ŽRL-a.

Druga ekipa završila je na 7. mjestu, a u posljednjem kolu pobijedili su favorizirani RK Poreč rezultatom 9:7, i izgubili od Umaga 19:13. Upravo ih je taj poraz, zbog lošije gol razlike, smjestio na 7. mjesto unatoč bodovnoj izjednačenosti upravo sa RK Umagom.

Ovog vikenda ista priča samo druga liga. RK Rudar Adria Oil U11 upisao je dvije pobjede u sklopu 11. kola 1. HRL regija 1. U prvoj utakmici protiv RK Sedmerac Karlovac kovari su slavili s uvjerljivih 29:18 dok su u drugoj utakmici bili bolji od ŠR Karlovac rezultatom 18:9.

“Možemo samo pohvaliti dečke koji su ponovno odigrali odlično te s dvije nove pobjede povećali niz na 28 pobjeda u ovoj sezoni.” kratko je izjavio trener Goran Vlačić.

RK Rudar Adria Oil je s ove dvije pobjede osigurao 1. mjesto u 1. HRL regija 1, dok je prije 2 kola osigurao odlazak na završnicu prvenstva Hrvatske. Pred kovarima je još jedno kolo regularnog djela, nakon čega slijedi završnica koja je na rasporedu 09.06. u Poreču.