RK Rudar Adria Oil U15 upisao dvije pobjede na gostovanjima

Rukometaši RK Rudar Adria Oil U15 u srijedu 14.12. gostovali su u Puli gdje su odigrali zaostalo 1. kolo 1. HRL regija 1 protiv RK Arene Pula, da bi dan kasnije isto tako putovali u Čavle kako bi odigrali zaostalu utakmicu 5. kola protiv RČ Čavla.

U obje utakmice kovari su upisali pobjedu, u srijedu na gostovanju u Puli pobijedili su RK Arenu Pula rezultatom 20:16. „Utakmica koja nam je bila od velike važnosti. Dečki su pobijedili u istarskom derbiju te pokazali da su spremni za velike stvari. Malo nesiguran ulazak u utakmicu: što zbog veće nervoze nego inače, što zbog težine utakmice, no kako je utakmica prolazila tako je njihova kvaliteta dolazila do izražaja. I kada su gubili -3 nisu se predavali već smo se sabrali i odveli utakmicu u našu korist. Čestitam dečkima, svaka čast!“ izjavio je trener Inko Banović nakon gostovanja u Puli.

Nakon Pule uslijedilo je gostovanje u Čavlima gdje su kovari slavili rezultatom 19:13. „U odnosu na dan prije, ovdje je bilo dosta muke i nije sve bilo kako treba. Nije bilo agresivnosti u obrani, napadi su se odrađivali sa pola snage, i na kraju to rezultira da smo imali 30ak minuta neizvjesne utakmice, a trebala je biti riješena u prvom dijelu prvog poluvremena. No pobjeda je pobjeda, i 2 boda su 2 boda“ zaključio je Banović tim riječima gostovanje u Čavlima.

S te dvije pobjede RK Rudar Adria Oil primaknuo se vrhu tablice gdje dečki definitivno i pripadaju. Trenutno se nalaze na 4. mjestu sa 16 osvojenih bodova i utakmicom manje od ostalih ekipa u vrhu tablice. S trenutnom situacijom trener Banović je i više nego zadovoljan „Čestitam dečkima na odlično odrađenoj polusezoni! Sa utakmicom manje od suparnika, stojimo na odličnoj 4. poziciji, i sa početkom godine idemo se spremiti za ostatak prvenstva gdje nam je cilj završnica prvenstva. Ovim putem bi se želio zahvaliti dečkima (2006/2007) koji su bili uključeni u rad u više selekcija unutar kluba (U15, seniori – 1. i 2. ekipa), te trenirali maksimalno (neki i po 6-7 treninga tjedno) i bez pogovora. Nikad im nije bilo teško i štogod je trebalo za klub, to su napravili. Isto tako zahvaljujem se roditeljima koji su se žrtvovali da bi sve oni to stigli odraditi i imali razumijevanja u takvim situacijama. Zahvaljujem se i kolegama unutar LŠR-a koji su pomogli u radu sa djecom te mogu reći kako smo zajednički postigli ovaj rezultat. Svima sve najbolje u predstojećim blagdanima i puno zdravlja i sreće u narednoj 2023oj godini!“

RK Rudar Adria Oil U13 upisali pobjedu u Čavlima

Ovog četvrtka RK Rudar Adria Oil U13 gostovao je u Čavlima gdje su odigrali zaostalo 2. kolo 1. HRL Regija 1 protiv RK Čavla te upisali pobjedu rezultatom 22:16. Dečkima je ovo 3. pobjeda u sezoni koja je prije svega označena brojnim izostancima igrača zbog raznih bolesti i ozljeda tako da s obzirom na navedeno 11. mjesto i 6 osvojenih bodova je trenutna realnost.

Pred ekipom je pauza od prvog djela sezone tako da se nadamo kako će u sljedeći dio ući spremniji i kompletniji te pokazati svoju kvalitetu koju definitivno imaju.

ŽRK Rudar U12 upisale dvije pobjede na gostovanju u Dugom Selu

Ove nedjelje ŽRK Rudar U12 gostovao je u Dugom Selu u sklopu 5. kola 1. HRL regija 3. Cure su nastavile niz bez poraza i na ovom gostovanju tako da su upisale pobjedu u obje utakmice, protiv domaćina ŽRK Dugog Sela ’55 slavile su s 21:15, dok su u drugoj utakmici bile bolje od ŽRK Ivanića 24:15.

„Odličnom obranom i snalažljivošću u napadu cure su ranoj fazi utakmice napravile veliku razliku tako da pobjeda ni u jednom trenutku nije bila upitan, a s druge strane to nam je omogućilo da sve cure dobe minutažu i na neki način daju svoj doprinos pobjedama što me iznimno veseli.“ Izjavila je trenerica Maja Stojković nakon uspješnog gostovanja u Dugom Selu.

ŽRK Rudar U12 ovim je pobjedama povećao svoj bodovni saldo na tablici te se i dalje nalaze na samom vrhu sa 18 osvojenih bodova u 9 odigranih utakmica.

RK Rudar Adria Oil U11 i dalje bez poraza na gostovanju u Rovinju

Ove nedjelje RK Rudar Adria Oil U11 odigrao je dvije utakmice protiv istog protivnika RK Rovinja, i to zaostalu utakmicu 1. kola 1. HRL regija 1 te je unaprijed dogovorena i odigrana utakmica 7. kola 1. HRL regija 1. U obje utakmice pobjeda je pripala kovarima. U prvoj utakmici bili su bolji od RK Rovinja rezultatom 23:17, dok je u drugoj utakmici rezultat bio nešto manji 17:12.

„Odlično odrađen prvi dio sezone kako u županijskoj ligi tako i u državnoj. Dečki su trenutno bez poraza u svim natjecanjima te im možemo samo čestitati na tome. Međutim da bi tako nastavili trebamo još više raditi pogotovo s mlađima i onima koji su nam se kasnije priključili kako bi svi što prije bili podjednako konkurentni za početni sastav.“ izjavio je u ime trenerskog dvojca Stubičar-Vlačić trener Goran Vlačić, dok se na gostovanje u Rovinju ukratko osvrnuo trener Stubičar, “Rovinj se pokazao kao puno kvalitetniji protivnik nego ranije ove sezone kada smo odigrali u sklopu Županijske lige te su nam stvarali određene probleme u obrani, međutim dečki su odlično reagirali tako da nisu dozvolili nikakvo iznenađenje. Na kraju zaslužena pobjeda u obje utakmice i drago mi je da su dečki upravo na taj način završili prvi dio sezone.”

RK Rudar Adria Oil U11 je prvi dio sezone u 1. HRL regija 1 završio na 1. mjestu sa 16 osvojenih bodova u 8 odigranih utakmica, odnosno bez poraza. U Županijskoj rukometnoj ligi RK Rudar Adria Oil U11 ima prijavljene dvije ekipe, prva ekipa se nalazi na 3. mjestu, isto tako bez poraza sa 6 bodova u 3 odigrane utakmice, dok se druga ekipa na nalazi na 4. mjestu s 3 boda.

ŽRK Rudar U10 i RK Rudar Adria Oil U9 na postolju na turniru u Opatiji

Ovog vikenda u Opatiji se odigrao turnir u mini rukometu na kojem su nastupile i naše ekipe Labinske škole rukometa U10 i U9 te Škola rukometa Ivan Batelić Raša. U konkurenciji djevojčica prvo mjesto osvojila je naša ekipa U10 dok su u konkurenciji dječaka naši dečki zauzeli odlično drugo mjesto izgubivši na penale u finalu od ekipe RK MORCK.